17 Styczeń 2017

Kępiński Sztab WOŚP działający przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie jak co roku zorganizował kolejny już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku dzięki hojności oraz zaangażowaniu wolontariuszy i mieszkańców powiatu kępińskiego udało się nam zebrać ponad 100 tysięcy złotych. W tym roku kwota ta jest dużo wyższa i wynosi ponad 120 tys złotych.

190 wolontariuszy kwestowało m.in. w: Kępnie, Opatowie, Siemianicach, Łęce Opatowskiej, Biadaszkach, Rakowie, Lipiu, Mikorzynie, Ostrówcu, Myjomicach, Kierznie, Tokarzewie, Świbie, Hanulinie, Trzcinicy, Rychtalu, Laskach i Perzowie. Impreza finałowa na Hali Widowiskowo – Sportowej w Kępnie zgromadziła dużą publiczność, która mogła obejrzeć m. in.: występ Chóru Powiatowego pod kierunkiem Ewy Olek, występy laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie, występ zespołu muzycznego „Co Z Tego” oraz występy szkół tańca i pokaz Street Workaut. Zaprezentowała się także Akademia Ruchu PASJA. Wolontariuszom jak co roku pomagały zaprzyjaźnione psy a przed halą po raz pierwszy była wegegrochówka. Na hali można było wylicytować przedmioty podarowane przez darczyńców oraz gadżety WOŚP. Na licytację trafił także upominek od poseł RP Andżeliki Możdżanowskiej, która osobiście zagrzewała publiczność do licytacji oraz upominek Starosty Kępińskiego, który wręczyła wicestarosta Grażyna Jany. Licytację prowadził Tomasz Gąszczak, któremu dzielnie pomagali wolontariusze. Pracownicy Banku BZ WBK przez cały finał rozliczali wolontariuszy, którzy kwestowali pomimo padającego śniegu. Na falach Radia SUD licytowane było Kępińskie Złote Serduszko, które osiągnęło rekordową sumę 15  tys. złotych a wylicytowane zostało przez właścicieli sieci Aptek Na Zdrowie - braci Pławeckich. Na zakończenie Finału wszyscy chętni, zapalając zimne ognie, mogli wziąć udział w „Światełku do Nieba”, które również w tym roku było pozbawioną huków imprezą.

Nie znaleziono galerii.