10 Listopad 2017

W czwartek 9 listopada do Starostwa Powiatowego w Kępnie wpłynęła informacja o przyznaniu kwoty 3 605 836 złotych z rezerwy budżetu państwa na realizację inwestycji prowadzonej przez Powiat Kępiński obejmującej rozbudowę bloku operacyjnego wraz z centralną strerylizatornią w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Stosowne zarządzenie w tej sprawie podpisała tego samego dnia premier Beata Szydło.

Przyznanie dotacji to efekt blisko półtorarocznych starań władz Powiatu Kępińskiego.

Jak stwierdził Witold Jankowski – Starosta Kępiński w trakcie konferencji prasowej - Bardzo wielu ludzi, imiennych i bezimiennych wspomagało nas, aby tą dotację dostać. I udało się i to akurat w takim momencie, że kończymy tzw. część budowlaną. Wszystko jest przygotowane do tego, aby wejść do bloku operacyjnego z wyposażeniem. Te pieniądze bardzo nam pomogły, bo my możemy jakby te nasze wydatki, które zostały zrealizowane na tą część budowlaną zrefinansować i w przyszłym roku zacząć wyposażać blok operacyjny w te niezbędne urządzenia - blok operacyjny i centralną sterylizatornię.