16 Sierpień 2016

Starosta Kępiński - Witold Jankowski spotkał się w piątek, 12 sierpnia z przedstawicielami samorządów gminnych w Baranowie, Łęce Opatowskiej i Kępnie.

Tym razem w ramach doskonale układającej się współpracy pomiędzy Powiatem Kępińskim a samorządami gminnymi w zakresie inwestycji drogowych omówiono wstępnie realizację zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 5701P Świba - Donaborów - Biadaszki".

Gminę Łęka Opatowska reprezentował wójt Adam Kopis, Gminę Baranów: wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek, skarbnik Marzena Żłobińska i kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej, Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Gminy - Halina Drobina. Samorząd gminny z Kępna reprezentowali: wiceburmistrz Artur Kosakiewicz i Marek Misała.

Podczas spotkania wstępnie ustalono zakres partycypowania w kosztach inwestycji przez poszczególne gminy. Wzorem lat ubiegłych gminy sfinansują koszty budowy ścieżki rowerowej, a samorząd powiatowy pokryje wydatki związane z nową nawierzchnią asfaltową i infrastrukturą poprawiającą bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Powiat Kępiński zadanie chce realizować w ramach "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019".

Samorządy Baranowa, Łęki Opatowskiej i Kępna wyraziły wolę współpracy w zakresie planowanego przedsięwzięcia. Powiat Kępiński współfinansował będzie też inwestycje drogowe na terenie gminy Baranów i gminy Kępno.

Nie znaleziono galerii.