11 Sierpień 2017

11 sierpnia przeprowadzono odbiór techniczny nowego boiska sportowego, które powstało przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie. Powstanie obiektu możliwe było dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji ze środków LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Prace przy budowie boiska rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca, tuż po zakończeniu roku szkolnego.

Zakres inwestycji obejmował wykonanie instalacji drenarskiej, stanowiącej odwodnienie płyty boiska. Następnie obiekt został ogrodzony siatką na wysokość 4 metrów. Finalnym elementem inwestycji było ułożenie nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 26x46 metrów.

Powstały obiekt będzie dawał możliwość gry m.in. w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę oraz tenis ziemny. Realizację inwestycji uzupełniło ustawienie ławek, bramek, koszy i innych elementów infrastruktury sportowej umożliwiających korzystanie z obiektu. Obok boiska udało się również wygospodarować miejsce, gdzie powstała skocznia do skoku w dal z rozbiegiem, również wykonanym z nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 1,4 x 31 metrów oraz skrzynią do skoku o wymiarach 3x7,2 metra.

Boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 jest obiektem ogólnodostępnym, z którego mogą korzystać wszyscy zainteresowani rozwojem aktywności fizycznej.

Budowa boiska przy ZSP Nr 1 to, obok modernizacji krytej pływalni w Słupi pod Kępnem, jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych związanych z rozwojem infrastruktury sportowej ujętych w tegorocznym budżecie Powiatu Kępińskiego. Realizacja obu przedsięwzięć w znacznej mierze możliwa jest dzięki pozyskanym dotacjom. Budowa boiska współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Modernizacja krytej pływalni to środki pochodzące z Funduszu Wspierania Kultury Fizycznej.

Nie znaleziono galerii.