14 Lipiec 2017

Ostatecznych kształtów nabiera lądowisko dla śmigłowców ratowniczych na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kępnie. W ostatnich dniach wylana została płyta, na której lądować będą śmigłowce.

Tym samym jedna z najważniejszych inwestycji związanych z kępińskim szpitalem, jego przyszłością, a także właściwą obsługą pacjentów weszła w decydujący i końcowy etap.

Kolejne prace związane będą z przebudową istniejącej windy, której szyb prowadził będzie na płytę lądowiska. Wybudowana zostanie klatka ewakuacyjna. Bardzo ważnym elementem prac będzie także montaż infrastruktury lotniskowej, czyli urządzeń  niezbędnych  do obsługi lądowiska.

Lądowisko będzie miało kształt kwadratu o wymiarach 21x21 metrów. Komunikację z jego płytą zapewni winda i klatka schodowa ewakuacyjna. Zarówno do windy, jak i klatki schodowej prowadzić będą zadaszone pomosty, co umożliwi transport pacjentów bez względu na warunki pogodowe.

- Budowa lądowiska wyniesionego dla śmigłowców ratowniczych to bez wątpienia jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych - przyznaje Starosta Kępiński, Witold Jankowski. -  Oprócz oczywistych korzyści dla pacjentów placówki, znacznie podniesie także jej prestiż.

Dodajmy, że najbliższe takie lądowisko będzie w Ostrowie Wlkp. Placówki szpitalne w powiatach sąsiedzkich takiego obiektu mieć nie będą.

Wszystkie prace związane z inwestycją zakończą się jeszcze w tym roku.

Na budowę lądowiska SP ZOZ w Kępnie udało się pozyskać aż 85% dofinansowania (2.307.750 zł), tak więc szpital będzie musiał dołożyć do tej inwestycji ze środków własnych zaledwie 407.250 zł.

Nie znaleziono galerii.