22 Listopad 2017

Powiat Kępiński pozyskał kolejne środki na realizację szeroko rozumianych zadań oświatowych.

1. W związku ze wskazaniem Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem jako ośrodka koordynująco-rehabilitacyjno-opiekuńczego udzielającego kompleksowego wsparcia rodzinom z dziećmi, w których wykryto wady rozwojowe oraz rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi w ramach programu "Za życiem" Powiat Kępiński uzyskał dotację celową z Ministerstwa Edukacji Narodowej na lata 2017-2021 w wysokości 304 440 zł na zapewnienie realizacji zadań ośrodka oraz jego doposażenie.
  2. Pozyskano dofinansowanie na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w czterech podległych szkołach. Na ten cel Powiat uzyskał dotację w wysokości 15 540 zł. Środki te przeznaczone są na sfinansowanie wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej w związku z ustawą o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej.