10 Sierpień 2016
Spotkanie w sprawie dróg

Starosta Kępiński - Witold Jankowski i Wójt Gminy Bralin - Roman Wojtysiak spotkali się w środę, 10 sierpnia celem omówienia możliwości przejęcia przez samorząd gminny z Bralina odcinków dróg, które nie spełniają kryteriów dróg powiatowych w zasób dróg gminnych.

W spotkaniu uczestniczyli także Wicestarosta - Grażyna Jany i dyrektor PZD - Maciej Hojeński.

Gmina Bralin wychodząc naprzeciw potrzebie reorganizacji zarządzania drogami na terenie powiatu kępińskiego uznała takie rozwiązania za celowe.

Wynikiem rozmów jest podjęcie procedur administracyjnych związanych z przejęciem przez Gminę Bralin drogi powiatowej - ulicy Kościuszki w Bralinie na odcinku od ulicy Wrocławskiej do przejazdu kolejowego.

Intencją władz Powiatu Kępińskiego jest doprowadzenie przy współpracy z samorządami gminnymi do sytuacji, która pozwoli na efektywniejsze zarządzanie poszczególnymi odcinkami dróg i utrzymywanie ich w stanie zadowalającym użytkowników.