13 Marzec 2018

5 marca 2018 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się eliminacje powiatowe XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięło w nich udział 86 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu kępińskiego. Uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach (szkoła podstawowa: kategoria klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych oraz gimnazjum: kategoria klas drugich i trzecich).

Uczniów – uczestników konkursu i ich opiekunów powitali: dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, wicedyrektor Ewa Hetmańczyk, wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Ciemny. Uczniowie przez 45 minut zmagali się z testami, które przysłało do szkoły Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Po zakończeniu konkursu jego uczestnicy, nauczyciele i goście wysłuchali chóru szkolnego, który zaprezentował się w repertuarze ludowym. Uczestniczyli także w spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”. Anna Parzonka – prezes stowarzyszenia oraz Renata Adamska i Natalia Wabnic-Maryniak przedstawiły działalność najmłodszego w Gminie Trzcinica stowarzyszenia. Uczniowie mogli obejrzeć okolicznościową wystawę „100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.

Nie znaleziono galerii.