24 Październik 2016

32 finalistów zaprezentowało się w finale IV Powiatowego Konkursu Piosenki, który w niedzielę, 23 października odbył się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie. Zwycięzcy i finaliści odebrali atrakcyjne nagrody. Wszyscy mogli też uczestniczyć w warsztatach wokalnych ze znaną polską wokalistką Haliną Benedyk.

Organizowana przez Starostwo Powiatowe impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.  W tym roku w eliminacjach wystartowało blisko 100 młodych wokalistów ze wszystkich gmin Powiatu Kępińskiego. Podczas koncertu finałowego dopisała publiczność i po raz pierwszy w historii festiwalu trzeba było dostawiać dodatkowe miejsca.

Poziom festiwalu można uznać za wysoki - twierdzili zgodnie członkowie festiwalowego jury, w którym w tym roku zasiadali: Halina Bendyk, Dariusz Pietrzykowski i  Yevhen Andruschak.

- Najważniejsze, że dzieciaki chcą śpiewać - mówiła Halina Benedyk - Dostrzegamy oczywiście braki warsztatowe, jest jednak kilka osób, które zwróciło naszą szczególną uwagę.

Uczestnicy festiwalu rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W konkursie tradycyjnie już najliczniej reprezentowaną kategorią były szkoły podstawowe.

Dzień przed wielkim finałem organizatorzy przygotowali dla finalistów cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty wokalne. Prowadziła je znana wokalistka, Halina Benedyk, laureatka między innymi festiwali w Sopocie i Opolu.

Nagrody finalistom wręczali wicestarosta Grażyna Jany i naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu, Marcin Wiśniewski.

Lista laureatów

Klasy I - III Szkoły Podstawowe

1. Lena Czekała (Kępno)
  2. Patrycja Jerczyńska (Miechów)