Strona główna Wydarzenia
20 Czerwiec 2017
kategoria:
Aktualności

6 czerwca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym AWF Wrocław w Olejnicy odbył się Finał Wojewódzki XVIII LICEALIADY 2016/2017 w Biegach na Orientację w Klasyfikacji Drużynowej Dziewcząt i Chłopców.

Każdy z zawodników musiał pokonać dystans 3400 m i odnaleźć w terenie 15 punktów kontrolnych. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością orientacji na mapie, umiejętnością posługiwania się kompasem i szybkością pokonywania odcinków między punktami.

Drużyna dziewcząt z LO Nr I w składzie: Natalia Narożna, Zuzanna Szczepaniak, Weronika Wróbel, Justyna Hołoś wywalczyły II miejsce w Wielkopolsce, przegrywając 11 setnymi ze szkołą z Wolsztyna.

Wielki sukces osiągnęła N. Narożna, pokonując ok. 100 dziewczyn i zajmując I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie zajęli również II miejsce zdobywając srebrne medale. W skład zespołu weszli: Kacper Kuropka, Hubert Szefer, Nikodem Wylęga i Oskar Tomaszek (opiekun Urszula Jóźwik).

Warto dodać, że w klasyfikacji indywidualnej K. Kuropka i H. Szefer zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce w prawie 100-osobowej stawce.

Chłopcy z LO Nr I w składzie: Wojciech Gałecki, Dawid Jerzyk, Piotr Janikowski, Wiktor Rybczyński zajęli IV miejsce.

Dziewczęta z ZSP Nr 1 w składzie: Aleksandra Udała, Paulina Wawrzynek, Wiktoria Woch, Sandra Świtoń (opiekun Magdalena Tobias) zajęły również wysokie - V miejsce.