23 Marzec 2017

8 marca 2017 r. w „Baranowskiej Chacie” w Baranowie odbył się finał powiatowy 40 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa PSP w Kępnie oraz Urząd Gminy Baranów. Jednym z fundatorów nagród dla zwycięzców był Powiat Kępiński.

W eliminacjach uczestniczyli uczniowie w trzech grupach wiekowych (I – szkoły podstawowe, II – gimnazja, III – szkoły ponadgimnazjalne) z terenu powiatu kępińskiego. Uczestnicy w pierwszym etapie turnieju przystąpili do rozwiązania testu pisemnego, który wyłonił trzech najlepszych w każdej grupie wiekowej, którzy przystąpili do II etapu eliminacji - eliminacje ustne. Każdy z uczestników w tym etapie odpowiadał na 5 pytań. Klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

Grupa I:
I miejsce – Izabela Gogół, gm. Bralin,
II miejsce – Stanisław Napierała, gm. Łęka Opatowska,
III miejsce – Nikola Małolepsza, gm. Kępno.

Grupa II:
I miejsce – Zuzanna Gogół, gm. Bralin,
II miejsce – Milena Wojdyga, gm. Trzcinica,
III miejsce – Klaudiusz Przybylski, gm. Bralin.

Grupa III:
I miejsce –Aleksandra Gogół, gm. Bralin,
II miejsce – Aleksandra Jeziorna, gm. Łęka Opatowska,
III miejsce – Kamil Szalek, gm. Baranów.

Wszyscy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie. Natomiast uczestnicy finału, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kępnie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kępnie oraz Urzędem Gminy w Baranowie. Tradycyjnie wręczono także nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika turnieju, którą w tym roku Wójt Gminy Baranów wręczyła Łucji Grzegorek – 10 lat.

Komisję egzaminacyjną pod przewodnictwem kpt. Jarosława Kucharzaka z Komendy Powiatowej PSP w Kępnie stanowili V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kępnie dh Grzegorz Hadzik i członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kępnie dh Tomasz Banaszczyk. Prowadzącym turniej jak co roku był dh Eugeniusz Grzesiak – Prezes Honorowy ZOP ZOSP RP.

Zwycięzcy z poszczególnych grup reprezentować będą powiat kępiński podczas finału wojewódzkiego.

zdjęcia: Taras P., OSP Opatów

Nie znaleziono galerii.