17 Maj 2016

Pod patronatem Starosty Kępińskiego, Witolda Jankowskiego odbywał się IV Kępiński Festiwal i XIII Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej im. Aleksandra Tansmana. Konkursowe zmagania miały miejsce w  dniach 12-13 maja w Kępnie.

Organizatorem odbywającej się cyklicznie co dwa lata imprezy jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. A. Tansmana w Kępnie. Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem gitarowym objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak.

Przesłuchaniom konkursowym uczestników przysłuchiwała się wicestarosta kępiński - Grażyna Jany. Starosta Witold Jankowski wziął udział w ceremonii zamknięcia festiwalu. Powiat Kępiński wsparł finansowo organizację tegorocznej imprezy.

Laureaci konkursu:

Kategoria "soliści"

grupa I

I miejsce - Mikołaj Wiewióra z PSM I st. im. G. Bacewicz w Radomsku

II miejsce - Zuzanna Nagi ze SM IiII st. im. F. Liszta w Głogowie

III miejsce - Antoni Stawik z ZSM im. K Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp.

grupa II

I miejsce - Anna Łucka z ZSM w Legnicy

II miejsca nie przyznano

III miejsce - Piotr trzeciak z ZSM I st. im. F. Chopina w Ostrzeszowie