30 Maj 2017

16 maja 2017 roku w Teatrze Impresaryjnym w Scenie na Piętrze w Poznaniu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbyły się obchody Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Organizatorem imprezy już po raz 16 była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Wydarzenie wpisało się w ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”

Za swoją wybitną pracę wyróżnieni zostali bibliotekarze oraz biblioteki. Wręczono ogółem 16 odznaczeń, w tym jedno dla samorządowca wspierającego działalność podległej mu palcówki. Wśród nagrodzonych znalazła się Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, która na wniosek Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka otrzymała odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” za wybitny wkład w propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Wielkopolski oraz animację życia kulturalnego w regionie. W imieniu biblioteki nagrodę odebrał dyrektor Wiesław Walas.

Nie znaleziono galerii.