25 Lipiec 2016

W piątek 22 lipca Powiat Kępiński złożył kolejny wniosek o dofinansowanie, tym razem projektu edukacyjnego pn. „Przez sport po wiedzę… - program wsparcia rozwoju edukacyjnego uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie” w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

Projekt ma pomóc w promocji sportu wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr I poprzez kształtowanie aktywnej postawy prozdrowotnej wychodzącej z założenia, że rozwój intelektualny musi iść w parze z aktywnością sportową uczniów. Złożenie projektu na działania miękkie jest warunkiem możliwości ubiegania się o dofinansowanie budowy nowej sali gimnastycznej wraz z przebudową boiska przyszkolnego. O ich dofinansowanie w ramach WRPO również będzie ubiegał się nasz powiat. Złożony w miniony piątek wniosek stanowi koncepcję wykorzystania projektowanych obiektów sportowych oraz, co szczególnie istotne, stanowi wsparcie uczniów poprzez zaproponowanie im innowacyjnej ścieżki dydaktycznej dającej możliwość rozwoju wiedzy w zakresie nauk przyrodniczo-matematycznych i języków obcych. Istotny element projektu stanowią także dodatkowe zajęcia sportowe.

Tak przygotowani uczniowie wspólnie z nauczycielami wezmą udział w programie badawczym mającym odpowiedzieć na pytanie - Jaki jest stan zdrowia młodzieży szkół średnich?

W poszukiwaniu odpowiedzi młodzieży mają pomóc obozy naukowe zorganizowane m.in. we współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz cały cykl zajęć laboratoryjnych, które prowadzone będą w szkole. Aby właściwie zrealizować tę część projektu pracownie chemiczno-biologiczna oraz fizyczna doposażone zostaną w dodatkowy sprzęt dydaktyczny umożliwiający uczniom prace badawcze.

W projekcie uwzględniono również współpracę uczniów z nauczycielami wychowania fizycznego, którzy pomogą im we właściwym analizowaniu własnej kondycji. Ułatwić to ma zestaw specjalistycznych urządzeń sportowych pozwalających nie tylko ćwiczyć, ale także odpowiednio monitorować i analizować stan zdrowia.

Ocena złożonego wniosku będzie znana pod koniec bieżącego roku.

LO Nr I w Kępnie