22 Czerwiec 2017

117 wyróżnień dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Kępiński wręczono podczas XVIII już gali LAUREACI 2017, która miała miejsce 21 czerwca w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSP Nr 2 w Kępnie.

Nagrody Starosty Kępińskiego otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce (średnia ocen min. 5,0) lub reprezentując szkołę zajęli co najmniej 3 miejsce w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych na szczeblu województwa lub kraju. Aż 70 uczniów uzyskało średnią co najmniej 5,0. Najwyższą uzyskała uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H. Sucharskiego Roksana Rachel – 6,0. Uczniowie naszych szkół byli finalistami ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej oraz Konkursu „Kreacji przestrzeni”. Miniony rok szkolny obfitował w sukcesy sportowe. Uczniowie LO Nr I im. mjra H. Sucharskiego zajęli II miejsce w XXV Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy PCK. W rywalizacji zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” zajęli I miejsce w Wielkopolsce i wystąpili w finale krajowym, zdobyli srebrne medale Mistrzostw Wielkopolski w badmintonie. Zarówno uczniowie LO Nr I jak i ZSP Nr 1 zdobywali medale w finałach wojewódzkich w biegach przełajowych i biegach na orientację. Na uwagę zasługuje również sukces 5 uczniów ZSS w Słupi, którzy na mistrzostwach Polski w pływaniu w Lublinie wywalczyli 12 medali w tym 7 złotych. Dwóch z nich Kacper Władkowski oraz Wojciech Kolebski zostali powołani do reprezentacji Polski przygotowującej się do Mistrzostw Świata w Meksyku. Wyróżnionych uczniów wraz z opiekunami i ich sukcesy wymieniono w załączeniu.

W imieniu Zarządu Powiatu wszystkim wyróżnionym nagrody wręczył i złożył gratulacje Starosta Kępiński Witold Jankowski i Wicestarosta Grażyna Jany. W uroczystości wzięli także udział: Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Baliński, członek Zarządu Powiatu Zenon Kasprzak a także sekretarz, skarbnik, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Kępiński oraz przedstawiciele lokalnej prasy.

Nie znaleziono galerii.

kategoria: Powiązane pliki [3]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Wyniki w nauce 2017 17-06-23 14:54 147.47KB pobierz plik: Wyniki w nauce 2017