• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
17 Maj 2017
kategoria:
Aktualności

Jedna z najważniejszych inwestycji związanych z kępińskim szpitalem, jego przyszłością, a także właściwą obsługą pacjentów, czyli budowa lądowiska wyniesionego dla śmigłowców ratowniczych na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kępnie, weszła w etap realizacji.

Na obiekcie kępińskiego szpitala cały czas trwają prace związane z tym skomplikowanym zadaniem. Lądowisko o niezależnej od budynku konstrukcji zlokalizowane będzie ponad dachem placówki. Prace budowlane związane z inwestycją prowadzone są tak, by nie zakłócać normalnego funkcjonowania placówki.

Lądowisko będzie miało kształt kwadratu o wymiarach 21x21 metrów. Komunikację z jego płytą zapewni winda i klatka schodowa ewakuacyjna. Zarówno do windy, jak i klatki schodowej prowadzić będą zadaszone pomosty, co umożliwi transport pacjentów bez względu na warunki pogodowe. Podczas inwestycji przebudowana zostanie także istniejąca windy, wybudowana klatka ewakuacyjna. Zamontowane zostaną także wszystkie urządzenia niezbędne do obsługi lądowiska.

Zgodnie z harmonogramem prace związane z budową lądowiska mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zadanie Budowa lądowiska wyniesionego dla śmigłowców ratowniczych wraz z niezbędną infrastrukturą na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie przy ul. Szpitalnej 7” współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Priorytet IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii.

Na budowę lądowiska SP ZOZ w Kępnie udało się pozyskać aż 85% dofinansowania (2.307.750 zł), tak więc szpital będzie musiał dołożyć do tej inwestycji ze środków własnych zaledwie 407.250 zł.

Przy bardzo zaostrzonych kryteriach konkursowych był to bez wątpienia wielki sukces. Budowa lądowiska, oprócz oczywistych korzyści dla pacjentów placówki, znacznie podniesie także jej prestiż. Najbliższe takie lądowisko będzie bowiem w Ostrowie Wlkp. Placówki szpitalne w powiatach sąsiedzkich takiego obiektu mieć nie będą.

Nie znaleziono galerii.

do góry