02 Grudzień 2016

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyły się w piątek, 2 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. W uroczystości bardzo licznie uczestniczyli przedstawiciele: Domu Pomocy Społecznej w Rzetni, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępnie.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.

Uroczystość przygotowała Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz ZSS w Słupi pod Kępnem.

Życzenia podopiecznym placówek pracujących z osobami niepełnosprawnymi złożyła wicestarosta kępiński - Grażyna Jany. Powiat Kępiński reprezentowali także: członek Zarządu - Zenon Kasprzak oraz sekretarz - Magdalena Osada.

Wszystkie zaproszone placówki otrzymały listy gratulacyjne. Specjalne podziękowania odebrała pomysłodawczyni tej uroczystości - Maria Kremer. Okolicznościowa statuetka trafiła także do dyrektora ZSS w Słupi pod Kępnem, Beaty Lebek.

Uczniowie kierowanej przez nią placówki z grupy teatralnej Bez Kurtyny, pracujący pod kierownictwem Sylwii Bierwagen-Gierak i Katarzyny Rachel wystawili przedstawienie "Świtezianka". Wystąpił także Chór Powiatowy pod kierownictwem Ewy Olek oraz tancerze z Baranowskiego Studia Tańca.

Na zakończenie wszystkich zaproszono na poczęstunek.

Nie znaleziono galerii.