12 Luty 2018

W dniach 8 i 9 lutego 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców przystąpiły po dwie reprezentacje szkół z naszego powiatu, które w ramach "XIX Licealiady 2017/2018" rozegrały po jednym meczu.

W kategorii dziewcząt rywalizacja wyglądała następująco

LO Nr I Kępno - ZSP Nr 1 Kępno 13:23

W kategorii chłopców po czterech kwartach remis 20:20 gwarantował dogrywkę. Po ustalonym czasie reprezentacja LO Nr I w Kępnie dorzuciła jedenaście punktów gospodarzom zwyciężając 31: 22.

Najlepszą zawodniczką została Paulina Wawrzynek z ZSP Nr 1 w Kępnie. Najlepszym zawodnikiem został Paweł Skotnik z LO Nr I w Kępnie.

Podsumowania i wręczenia pamiątkowych pucharów, dyplomów i piłek do koszykówki dla uczestniczących w turnieju drużyn dokonał w imieniu Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego Wicedyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Janusz Pruchnicki. Zwycięskie zespoły będą reprezentować nasz powiat w dalszych rozgrywkach w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie znaleziono galerii.