29 Sierpień 2016

Festyn „Pożegnanie Lata” to sztandarowa impreza organizowana przez Powiat Kępiński na zakończenie wakacji. Jego tradycja sięga 2000 roku. Przez ten czas udało się zaprosić do udziału w tym wydarzeniu szereg znamienitych gwiazd polskiej estrady. Profesjonalna organizacja przekłada się corocznie na dużą frekwencję. Nie inaczej było tego roku.

Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w Bralinie.

Festyn obfitował w wiele atrakcji, z których mógł skorzystać każdy z przybyłych. Dla najmłodszych przygotowano występ estradowy „Śpiewające klauny”, który zabawiał naszych milusińskich poprzez gry i zabawy. Po placu przechadzały się bajkowe postacie – Królik i Orzeł oraz Szczudlarz, którzy rozdawali upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe oraz fotografowali się z dziećmi. Podczas imprezy działało wesołe miasteczko i dmuchana zjeżdżalnia, zainteresowani mieli możliwość skorzystania z fotobudki.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ disco-polowego zespołu Jumper. Grupa zaprezentowała wiele znanych i lubianych utworów.

Kolejnym punktem programu był minirecital Laury Terelak, laureatki Powiatowego Przeglądu Piosenki. Zaprezentowała przepiękny wokal, który został nagrodzony przez widownię donośnymi brawami.

Starostwo Powiatowe włączyło się, jak co roku, w akcję pobierania krwi zorganizowaną przez stowarzyszanie „Po prostu pomagam”, której podsumowanie odbyło się podczas festynu. Na scenie rozlosowano główne nagrody wśród wszystkich honorowych dawców, którzy oddali krew w tym dniu w KOSiR-ze.

W dalszej części festynu publiczność rozbawiał kabaret Nowaki, którego skecze wzbudzały gromkie salwy śmiechu.

Największą gwiazdą imprezy był niewątpliwie Kamil Bednarek. Jego energia, charyzma i optymizm udzielały się tłumowi licznie zgromadzonemu na płycie boiska. Wierni fani mogli otrzymać do swojego idola autograf oraz zrobić z nim zdjęcie.

Wspaniały koncert zakończył się pokazem sztucznych ogni, które rozświetliły niebo nad powiatem.

Nie znaleziono galerii.