17 Luty 2017

17 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się otwarcie ofert w ramach przetargu nieograniczonego: „Przebudowa drogi powiatowej 5701P na odcinkach od km 0 do 3115 oraz od km 4387,48 do 6343,55 Świba-Donaborów- Biadaszki”.

Po przeanalizowaniu złożonych w postępowaniu ofert możliwym będzie wyłonienie wykonawcy i faktyczne rozpoczęcie prac, które zgodnie z zapisami przetargu muszą zakończyć się we wrześniu br.

Warto nadmienić, że zadanie to współfinansowane jest ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Ponadto w kosztach realizacji uczestniczą poprzez wniesienie wkładu finansowego gminy przez które przebiegają przebudowywane odcinki drogi objęte inwestycją tj. gminy: Kępno, Baranów i Łęka Opatowska.

Zadanie inwestycyjne objęte postępowaniem przetargowym zakłada przebudowę drogi powiatowej 5701P stanowiącej oś komunikacyjną łączącą dawną drogę krajową nr 8 (obecnie droga wojewódzka) w miejscowości Świba z Opatowem a dalej z drogą krajową nr 11. Droga powiatowa 5701P to przede wszystkim dojazd do  miejscowości zlokalizowanych w południowo-wschodniej części powiatu kępińskiego. Przedmiotowa inwestycja realizowana będzie na terenie gmin: Kępno, Baranów i Łęka Opatowska. Przebudowa obejmować będzie odcinki od skrzyżowania z drogą wojewódzką (dawna droga krajowa nr 8) w miejscowości Świba (gmina Kępno) do miejscowości Donaborów (gmina Baranów) i odcinek od granicy wsi Donaborów w kierunku miejscowości Biadaszki (gmina Łęka Opatowska). Łącznie w ramach zadania przebudowanych zostanie 5070,54 km drogi, w jej obrębie powstanie także ciąg pieszo-rowerowy.