07 Wrzesień 2017

4 września w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018.

W uroczystości wzięli udział: Starosta Kępiński Witold Jankowski, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Baliński, członek Zarządu Krystyna Możdżanowska, proboszcz parafii św. Marcina w Kępnie ks. Kanonik Jerzy Palpuchowski, sekretarz powiatu Magdalena Osada, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, dyrektorzy placówek oświatowych, poczty sztandarowe, przedstawiciele rady rodziców z Grażyną Mierzchałą na czele, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Zebranych powitał dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na zadania jakie czekają szkołę w związku z wprowadzaną reformą systemu oświaty, zapoznał zebranych z wynikami rekrutacji oraz założeniami nowego roku szkolnego, szczególnie ciepłe słowa kierując pod adresem pierwszoklasistów. W imieniu władz powiatu życzenia dla młodzieży, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych złożył Starosta Witold Jankowski, dokonując jednocześnie symbolicznym dzwonkiem inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania nauczycielom szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Kępiński. W tym roku akty otrzymali: Ewelina Malinowska z ZSP Nr 1 oraz Sebastian Szewczuk Z ZSP Nr 2. Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSP Nr 2.

Nowy rok szkolny w szkołach ponadgimnazjalnych dla młodzieży rozpoczęło ponad 1730 uczniów w 62 oddziałach. Z tego ponad 480 to uczniowie klas pierwszych (6 oddz. LO, 6 oddz. Techników, 6 oddz. Szkoły Branżowej I stopnia). Do matury będzie się przygotowywać ok. 370 uczniów. Do ZSS w Słupi pod Kępnem uczęszczać będzie ponad 130 uczniów z czego 25 to dzieci objęte wczesnym wspomaganiem.

Nie znaleziono galerii.