27 Czerwiec 2016
 Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP OSP

W dniu 26 czerwca 2016 r. na boisku sportowym w Perzowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP OSP

Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Turkowach, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie bryg. mgr inż. Wojciech Graberek oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kępnie Eugeniusz Grzesiak.

Wydarzenie rozpoczęto od zbiórki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych na boisku sportowym w Perzowie, które następnie przemaszerowały pod budynek Urzędu Gminy w Perzowie. Tam nastąpiło złożenie meldunku, podniesienie flagi państwowej, otwarcie zawodów i powitanie przybyłych gości. Powiat Kępiński reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński i członek Zarządu Michał Błażejewski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele jednostek OSP działających na terenie powiatu kępiński oraz Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska.

Pierwszym etapem zawodów były ćwiczenia bojowe, a następnie odbyła się sztafeta drużyn pożarniczych. Każda z drużyn musiała wykonać określone zadania w jak najkrótszym czasie. Za poprawnie wykonane ćwiczenie otrzymywała określoną ilość punktów.

Zawody zwieńczono wręczeniem nagród i wyróżnień dla najlepszych drużyn w kategorii żeńskiej i męskiej. W kategorii męskiej najlepsi okazali się zawodnicy z MDP OSP Myjomice – Ostrówiec. Drugą lokatę zajęła jednostka MDP OSP Biadaszki, natomiast trzecią MDP OSP Piotrówka. W kategorii żeńskiej pierwsze miejsce zdobyła również drużyna MDP OSP Myjomice – Ostrówiec, drugie MDP OSP Łęka Opatowska a trzecie MDP OSP w Biadaszkach. Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński, gratulował wszystkim drużyn postawy bojowej i hartu ducha podczas zawodów.

Zawody te realizowane były w ramach zadania publicznego pod nazwą „Wspieranie inicjatyw ochotniczych straży pożarnych i ich związku mające na celu poprawę stanu ochrony przeciwpożarowej i umiejętności ratowniczych oraz aktywizację dzieci i młodzieży na rzecz poszerzenia szeregów drużyn pożarniczych m.in. przez konkursy wiedzy pożarniczej i inne formy podnoszenia świadomości o zagrożeniach”, współfinansowanego ze środków Powiatu Kępińskiego

Wydarzenie to było okazją do dyskusji i wymiany wzajemnych doświadczeń pomiędzy zawodnikami.

Nie znaleziono galerii.