06 Wrzesień 2016

Barwny, kolorowy i rozśpiewany korowód rozpoczął tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbyły się w niedzielę, 4 września w miejscowości Laski, w gminie Trzcinica. Gospodarzami uroczystości byli Starosta Kępiński - Witold Jankowski i Wójt Gminy Trzcinica - Grzegorz Hadzik.

Tegoroczne święto plonów rozpoczęła msza święta odprawiona na stadionie sportowym w Trzcinicy, który był areną całego wydarzenia. Odprawił ją proboszcz parafii w Laskach ks. Rafał Czmyr. Wzięli w niej udział mieszkańcy powiatu kępińskiego oraz licznie zaproszeni goście: parlamentarzyści, ich przedstawiciele, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Starosta Kępiński Witold Jankowski wraz z Wójtem Gminy Trzcinica Grzegorzem Hadzikiem podziękowali rolnikom za trud jaki włożyli oni w tegoroczne żniwa i zbiory.

Starostowie dożynkowi: Edyta Waloszczyk i Janusz Żłobiński przekazali gospodarzom dożynek bochen chleba, wypieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych żniw. Chlebem tym podzielono się również z przybyłymi gośćmi.

Z występami artystycznymi na scenie pojawiły się dzieci z Zespołu Szkół w Laskach. Koncert dała Orkiestra Dęta z Czajkowa. Wystąpił także Chór "Laskowianie".

Na scenie rozstrzygnięto także konkursy, w których nagrody wręczali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski, Wicestarosta Kępiński - Grażyna Jany oraz Wójt Gminy Trzcinica - Grzegorz Hadzik.

Dużym zainteresowanie cieszyła się Biesiada Frantowska, a prawdziwe tłumy pojawiły się pod sceną podczas występu gwiazdy wieczoru - zespołu Cliver.

Całość zakończyła zabawa taneczna.

Nie znaleziono galerii.