29 Kwiecień 2016

Patrycja Froń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie tryumfowała w odbywającym się pod Patronatem Starosty Kępińskiego, Witolda Jankowskiego, Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Krasomówczym "Niezwykły Świat Ludowych Opowieści". Pomysłodawczynią konkursu jest Lucyna Majczyk.

Konkurs odbył się w czwartek, 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Siemianicach. W jego organizację tradycyjnie włączył się także Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej, a Patronat obok Starosty Kępińskiego objął nad przedsięwzięciem także Kurator Oświaty w Poznaniu.

W konkursie zaprezentowali się uczniowie reprezentujący 12 szkół z terenu powiatu kępińskiego. Prezentacje uczniowskie oceniało jury w składzie: Iwona Malik, Piotr Zawada oraz Jolanta Gąszczak.

W tym roku dodatkową atrakcją dla uczestników i ich opiekunów była możliwość zwiedzenia Pałacu Szembeków w Siemianicach.

Nagrody w imieniu Starosty Kępińskiego wręczył uczestnikom naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu, Marcin Wiśniewski. Wójta Gminy Łęka Opatowska reprezentowała sekretarz gminy, Małgorzata Gąszczak.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce- Patrycja Froń  (SP nr 3 Kępno)
II miejsce- Wiktoria Gniłka (SP Drożki)
III miejsce- Wiktoria Klajn  (SP Rychtal)

Wyróżnienie:
Paulina Andrzejewska (SP Siemianice)
Magdalena Marczak (SP Grębanin)
Kamil Trąpczyński  (SP Hanulin)

Nie znaleziono galerii.

Zdjęcia dzięki uprzejmości UG Łęka Opatowska