12 Grudzień 2017

Włodarze i przedstawiciele wszystkich gmin Powiatu Kępińskiego spotkali się w poniedziałek, 11 grudnia w Starostwie Powiatowym celem powołania Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zadaniem Komitetu będzie koordynacja i zaplanowanie wszystkich wydarzeń związanych z tak ważnym dla naszego kraju jubileuszem.

Do prac w nim zaproszeni zostaną także przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji kultury.

W spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta kępiński - Grażyna Jany, wójt Gminy Baranów - Bogumiła Lewandowska Siwek, wójt gminy Bralin - Roman Wojtysiak, wójt gminy Łęka Opatowska - Adam Kopis, sekretarz Gminy Rychtal - Elżbieta Łubieńska-Kopeć, sekretarz gminy Trzcinica - Renata Ciemny oraz sekretarz gminy Perzów - Weronika Urbańska. Gminę Kępno reprezentowały: Sylwia Gruszka oraz Joanna Karwan. W spotkaniu wzięli udział także naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu - Marcin Wiśniewski oraz Dariusz Baranowski.

Kolejne spotkanie komitetu zaplanowano w miesiącu lutym. Do tego czasu znane będą już plany poszczególnych samorządów związane z organizacją konkretnych przedsięwzięć związanych z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

- 11 listopada to święto szeroko pojmowanego patriotyzmu - powiedziała wicestarosta kępiński, Grażyna Jany. - To także czas, w którym powinniśmy prezentować ogólnonarodową wspólnotę. Chcemy więc, by w uroczystości związane z tą szczególną dla wszystkich Polaków rocznicą zaangażowały się wszystkie samorządy, a nasze działania były spójne i miały wyjątkowy charakter.

Nie znaleziono galerii.