07 Grudzień 2016

Dnia 05.12.2016 r. w Gimnazjum w Mroczeniu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Plastycznego z Profilaktyki Uzależnień pt. „Bądź kumplem - nie hejtuj” STOP DYSKRYMINACJI W SIECI. Uroczystość otworzył spektakl profilaktyczny dotyczący dyskryminacji, przygotowany i wyreżyserowany przez młodzież z PaTPORTU Gimnazjum w Mroczeniu.

Zebranych przywitał i uroczystość zainaugurował dyrektor szkoły Andrzej Tyra wraz z koordynatorem konkursu, szkolną pedagog, opiekunką PaTPORTU - Agnieszką Sitek.

Zaproszeni goście: reprezentujący Starostwo Powiatowe w Kępnie - Marcin Wiśniewski oraz Dariusz Baranowski, Komendant Powiatowy Policji w Kępnie - Robert Ciesielski, członek Gminnej Komisji d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie - Grażyna Gruszka, dyrektorzy szkół, pedagodzy szkolni i nauczyciele z powiatu kępińskiego, przedstawiciele policji, a także młodzież zakwalifikowana do powiatowego etapu konkursu, uczestniczyli w inscenizacji spektaklu profilaktycznego oraz przygotowanej prezentacji prac.

Spośród złożonych 133 prac plastycznych z całego powiatu kępińskiego, niezależna komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca komisji - Janina Mielcarek-Gorzędowska, Mieczysław Pawlik, przedstawiciel PSSE w Kępnie - Ewa Marszałek, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie - Dariusz Baranowski, przedstawiciel Urzędu Gminy w Baranowie - Małgorzata Wiśniewska oraz przedstawiciel Policji- Filip Ślęk, wyróżnili prace w trzech kategoriach.

Oto jak wyglądają wyniki etapu powiatowego konkursu:

W kategorii szkół podstawowych:

1.  miejsce: Kinga Majchrowska - Szkoła Podstawowa w Kierznie

3. miejsce: Sandra Wrześniewska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie

• Ismena Jaros - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie

Nagrody specjalne:

• Nagroda Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie: Natalia Brząkała - Szkoła Podstawowa w Grębaninie
  • Wyróżnienie Stowarzyszenia "Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński": Marta Kalinowska - Gimnazjum nr 1 w Kępnie
  • Nagroda Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie: Wiktoria Zychla - Gimnazjum w Mroczeniu

Nie znaleziono galerii.