27 Lipiec 2017

We wtorek 25 lipca 2017 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się przekazanie placu budowy oraz spotkanie robocze poświęcone tematowi przebudowy drogi powiatowej 5599P na odcinku Krążkowy – Mikorzyn. Z uwagi na duży zakres inwestycji, jak również jej powiązanie z zadaniami realizowanymi przez inne jednostki, koniecznym było określenie warunków, na jakich przebiegać będzie ta inwestycja.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy wyłonionego w postępowaniu przetargowym tj. firmy STRABAG, pracownicy Starostwa Powiatowego w Kępnie, Powiatowego Zarządu Dróg, Miasta i Gminy Kępno oraz Wodociągów Kępińskich.

Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, już na etapie przetargu roboty zostały podzielone na kilka etapów, pozwalających na częściowe zminimalizowanie uciążliwości spowodowanych prowadzonymi pracami, jednocześnie umożliwiających prowadzenie innych nieobjętych projektem prac.

Jako pierwsze przebudowie poddane będą: odcinek od skrzyżowania ulic Grabowskiej i Poznańskiej do skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą w kierunku Kierzna i Ostrówca oraz odcinek od wyjazdu z Mikorzyna do granicy powiatu. Zgodnie z ustaleniami poczynionymi na etapie opracowywania projektu takie rozlokowanie prac ma dać czas do 31 grudnia 2017 r. Wodociągom Kępińskim na przeprowadzenie prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej w obrębie drogi stanowiącej przedmiot inwestycji powiatu.

Powiat Kępiński czyni starania by zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami na tak długim, bo liczącym prawie 12 kilometrów odcinku. To newralgiczna z punktu widzenia powiatu kępińskiego trasa wylotowa w kierunku Kalisza i dalej Konina. Dodatkowym elementem jest również duże natężenie ruchu oraz gęstość zabudowy. Wszystkie powyższe elementy wymuszają konieczność bardzo dobrego pod względem logistycznym i organizacyjnym przygotowania inwestycji tak, by zrealizować wszelkie prace do końca III kwartału 2018 roku, co stanowi warunek określony w umowie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Nie znaleziono galerii.