10 Styczeń 2017

Starosta Kępiński Witold Jankowski spotkał się we wtorek, 10 stycznia z Wicewojewodą Marleną Maląg. Podczas spotkania omawiano najbardziej istotne sprawy Powiatu Kępińskiego.

Znaczna część rozmowy dotyczyła przyszłości kępińskiego szpitala i dokończenia budowy bloku operacyjnego.

- Szpital, jak podkreślałem wielokrotnie, jest naszym priorytetem - mówi starosta Witold Jankowski. - Mogę powiedzieć, że pani wicewojewoda jest zorientowana w bieżącej sytuacji naszej placówki, planach jej dotyczących i podchodzi do nich z dużym zrozumieniem i dużą przychylnością.

Podczas spotkania rozmawiano także o planowanej na terenie powiatu budowie fermy norek oraz możliwościach pozyskania środków na drogi z funduszy wojewódzkich w ramach Programu Rozbudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, w ramach którego Powiat Kępiński będzie realizował inwestycję przebudowy drogi powiatowej na odcinku Biadaszki-Donaborów-Świba.

Wicewojewoda Marlena Maląg
fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu