01 Czerwiec 2017

W środę, 31 maja Starosta Kępiński Witold Jankowski wizytował inwestycje prowadzone w kępińskim szpitalu. Obecnie realizowane są tam dwa duże zadania inwestycje. Pierwsze z nich obejmuje budowę lądowiska wyniesionego na dachu szpitala, a drugie budowę nowego bloku operacyjnego.

W trakcie swojej wizyty starosta spotkał się na placu budowy z przedstawicielami wykonawcy obu zadań. Wizyta była również idealną okazją do ocenienia postępu prowadzonych prac.

Zgodnie z harmonogramami obu inwestycji ich realizacja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rozwój szpitala, w tym przede wszystkim poprawa warunków świadczenia usług opieki zdrowotnej, to priorytet dla Zarządu Powiatu w obecnej kadencji. Należy tu podkreślić, że zasadniczym elementem umożliwiającym realizowanie tak dużych zadań inwestycyjnych jest dobra współpraca  pomiędzy Powiatem Kępińskim a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Obok już prowadzonych prac budowlanych czynione są starania o pozyskanie kolejnych środków, tym razem z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 potrzebnych na rozbudowę oddziału internistycznego. Wniosek dotyczący tej inwestycji został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Nie znaleziono galerii.