03 Lipiec 2017

Tak jak przed rokiem, parada strażackich samochodów była kulminacyjnym punktem II Powiatowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych, który w niedzielę, 2 lipca zorganizowali druhowie z jednostki OSP Świba.

Plac przed miejscową remizą strażacką wypełnił się strażackimi wozami już w godzinach przedpołudniowych. Ostatecznie do Świby dotarło blisko 20 pojazdów, od tych najnowocześniejszych, po te mające ponad 100 lat.

Organizatorzy przygotowali pokazy ratownictwa medycznego oraz ratownictwa technicznego. Impreza wzbudziła spore zainteresowanie. Przypomnimy, że całe przedsięwzięcie zostało wsparte przez Powiat Kępiński i zorganizowane przez OSP Świba w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Kępińskiego pn. „II Powiatowy Zlot Pojazdów Pożarniczych – Świba 2017” realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert.

Powiat Kępiński podczas zlotu reprezentowali: członek Zarządu Powiatu Kępińskiego - Michał Błażejewski oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu - Marcin Wiśniewski.

Nie znaleziono galerii.