13 Styczeń 2017
Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany

Nie znaleziono galerii.

Powiat Kępiński reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu - Stanisław Baliński, Wicestarosta Grażyna Jany, członek Zarządu Powiatu Kępińskiego - Michał Błażejewski i Sekretarz Magdalena Osada.

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele samorządów gminnych oraz służb i  instytucji z terenu Powiatu Kępińskiego.

Z informacji przekazanych przez Komendanta PSP w Kępnie, bryg. Wojciecha Grabarka wynika, że w roku ubiegłym kępińscy strażacy uczestniczyli w 691 zdarzeniach. Były to przede wszystkim pożary, wypadki drogowe oraz usuwanie skutków anomalii pogodowych. W roku 2016 strażacy na szczęście walczyć musieli tylko z jednym bardzo dużym pożarem. 29 czerwca paliła się hala magazynowo - produkcyjna w jednym z zakładów produkcji mebli w Mroczeniu. Były 4 pożary średnie i aż 141 małych

Za pracę i wysiłek strażaków dziękowała między innymi Wicestarosta Grażyna Jany.
 - Włożyliście ogromny wysiłek abyśmy mogli spać spokojnie - mówiła w sowim wystąpieniu. Strażacy wykonują swoją pracę 24 godziny na dobę, ciągle w czujności i niejednokrotnie z narażeniem zdrowia i życia.
Za to wam bardzo dziękujemy.
W trakcie odprawy Komendanci jednostek OSP Laski i OSP Trębaczów otrzymali oficjalnie dokument o przystąpieniu tych jednostek w struktury KSR-G.