23 Marzec 2018

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest od 2005 roku.

W Zespole Szkół Specjalnych od lat uczniowie i pracownicy w tym dniu ubierają kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Ponadto w tym roku zorganizowaliśmy akcję uświadamiającą z czym wiąże się Zespół Downa i z grupą uczniów dotkniętych tym syndromem wyruszyliśmy na kępiński Rynek, by rozdać ulotki informacyjne, cukierki, kolorowe balony i zaproszenia na wystawę fotograficzno-plastyczną z udziałem naszych uczniów.

22 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie została otwarta wystawa fotograficzno – plastyczna pt. „Moje marzenie”, której autorami i bohaterami były dzieci i młodzież z Zespołem Downa, na co dzień uczący się i rehabilitujący w Zespole Szkół Specjalnych. Prace prezentowane na wystawie zostały wykonane podczas warsztatów z panią Natalią Wolko-Stempniewicz. Uczniowie malowali farbami dłońmi, balonami i pędzlami. Każdy z naszych artystów wziął też udział w sesji zdjęciowej przygotowanej w ZSS w Słupi przez Patrycję Hanke, Katarzynę Rachel, Patrycję Świątek i Katarzynę Kowalczyk.

Wystawę otworzył dyrektor biblioteki - pan Wiesław Walas i pani dyrektor ZSS – Beata Lebek. W wydarzeniu udział wzięli również goście zaproszeni przez naszych uczniów – pani wicestarosta Grażyna Jany i pani Ewelina Pieles z biura poseł Bożeny Henczycy.

Efekty wspólnych działań można podziwiać przez najbliższe dwa tygodnie w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ulicy Sienkiewicza w Kępnie. Serdecznie zapraszamy!

Nie znaleziono galerii.