17 Październik 2017

Towarzystwo Społeczne Tilia podsumowało w sobotę, 14 października realizowany w ramach zadania publicznego projekt "Duchy przeszłości – wywołujemy historię...". Głównym akcentem przedsięwzięcia był rajd rowerowy Szlakiem dawnego pogranicza Powiatu Kępińskiego.

Zadanie było współfinansowane  ze środków Powiatu Kępińskiego w ramach konkursu ofert na rok 2017. W rajdzie, którego trasa wyniosła aż 41 kilometrów wystartowało kilkadziesiąt osób, mieszkańców powiatu kępińskiego, namysłowskiego i wieruszowskiego.

Historię pogranicza przybliżył uczestnikom kępnianin – Mateusz Olejniczak. Podsumowanie całego przedsięwzięcia odbyło się w miejscowości Wodziczna. Oprócz uczestników rajdu wzięli w nim udział także przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Lasek Lukus oraz przewodnicząca KGW,  Teresa Kuboszek.

Starostę Kępińskiego reprezentował podczas spotkania Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu – Marcin Wiśniewski.

FOT. T. Gatner

Nie znaleziono galerii.