do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
14 Lipiec 2017
kategoria:
Aktualności

Trwają prace związane z realizacją zadania "Remont stacji uzdatniania wody i basenu w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem". Ekipy budowlańców kończą montaż wiązarów. Wkrótce nowe oblicze zyska basenowa niecka i ściany pływalni.

Cały obiekt przechodzi gruntowną modernizację. Skute zostały posadzki, skute zostało także dotychczasowe podłoże i ściany basenowej niecki. Zerwane zostało podszycie sufitu. W części zaplecza technicznego i socjalnego założono już nowe płytki.

Wkrótce rozpocznie się wymiana okładzin ściennych pomieszczenia basenu, posadzki oraz sufitu. Zmodernizowane zostaną także instalacje zasilające nieckę basenową oraz instalacja elektryczna w obiekcie.

Przedsięwzięcie zakłada także remont stacji uzdatniania wody obsługującej basen oraz remont niecki basenu poprzez wbudowanie w istniejącą nieckę żelbetową niecki ze stali nierdzewnej wyposażonej w górne rynny przelewowe. Zrealizowane zostanie tzw. profilowanie dna basenu o głębokości od 1,0 metra na początku, 1,3 metra w środku długości i 1,8 metra na końcu basenu, wykonanie instalacji odkurzającej dno basenu wraz z zakupem odpowiednich urządzeń, wykonanie instalacji przeciwprądu oraz biczów wodnych (w niecce przewidziano dodatkowo elementy do masażu karku i barków), wykonanie zejść do basenu oprócz tradycyjnego w postaci drabinek poprzez schody umieszczone w części płytkiej basenu oraz montaż podnośnika dla osób niepełnosprawnych.

- Tak dużej modernizacji ten obiekt jeszcze nie przechodził, mimo blisko 40 lat funkcjonowania - zaznacza Starosta Kępiński, Witold Jankowski. - Pływalnia zyska zupełnie nowe oblicze i mimo, że nigdy nie narzekaliśmy na brak zainteresowania tym obiektem, to liczymy, że przyciągnie on kolejnych chętnych.

Prace budowlano-remontowe potrwają do końca listopada br., a w grudniu wyremontowany obiekt zostanie oddany do użytku. Bez wątpienia będzie on wówczas jednym z najładniejszych obiektów tego typu w naszym regionie.

Powiat Kępiński pozyskał na to zadanie dofinansowanie zewnętrzne. Koszt jego realizacji to 2.565.144,09 złotych w tym: dotacja w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 977 400,00 złotych, pozostałą część stanowi wkład własny Powiatu Kępińskiego w wysokości 1 587 744,09 złotych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H