06 Listopad 2017

W dniach 18-25 października 2017 r. kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem wraz z opiekunami uczestniczyła w wymianie w ramach realizowanego projektu Erasmus+.

Przed wyjazdem nasi uczniowie uczyli się jak przygotować się do wyjazdu za granicę, jak prawidłowo poruszać się po lotnisku, a przede wszystkim jaka pogoda zastanie ich na Malcie i jakie ubrania ze sobą zabrać. Podczas pobytu na wyspie uczniowie odwiedzili maltańską szkołę partnerską Guardian Angel Secondary Education Resource Centre, gdzie wraz ze swoimi rówieśnikami uczestniczyli we wspólnych zajęciach. Młodzi ludzie nabywali umiejętności nawiązywania kontaktów oraz współpracy z nowo poznanymi osobami. Popołudnia zajęte były przez zwiedzanie pięknej Malty. Uczniowie odwiedzili zjawiskową stolicę Valetta, pierwsze maltańskie miasto Mdina i urokliwe trójmiasto Vittoriosa, Senglea i Cospicua. Tradycją już stały się wizyty uczniów ZSS w Castello dei Baroni, który jest siedzibą Zakonu Maltańskiego. Pogoda dopisała, a uczniowie z łatwością mogli zauważyć różnicę pomiędzy maltańską i polską jesienią. Po tygodniu wszyscy szczęśliwie i z uśmiechami na twarzy wrócili do Polski.

Nie znaleziono galerii.