11 Październik 2017

W środę, 11 października na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod krytą pływalnię. Inwestycja ma zostać zakończona jesienią 2018 r. Powiat Kępiński reprezentował naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa - Jerzy Dobrzyński.

To największa inwestycja Gminy Kępno, którą realizuje spółka komunalna Projekt Kępno.

- Powstanie nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego, jakim niewątpliwie będzie kryta pływalnia w Kępnie jest wynikiem determinacji i zaangażowania Włodarzy Gminy Kępno - napisał w liście gratulacyjnym Starosta Kępiński - Witold Jankowski.  - Symboliczny akt wkopania kamienia węgielnego pod tak długo wyczekiwaną przez Lokalną Społeczność inwestycję utwierdza w przekonaniu, iż nowo otwarty obiekt stanie się miejscem aktywnego wypoczynku zarówno dla młodzieży, jak i osób starszych. Stworzy też możliwość rozwijania pasji, zainteresowań sportowych oraz będzie miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli zadbać o swoją kondycję fizyczną. Składam Państwu serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności podczas realizacji inwestycji.