28 Czerwiec 2017

„Dziecko jest najważniejsze” – to hasło tegorocznego, piątego już Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego, wydarzenia propagującego odejście od instytucjonalnej opieki nad dzieckiem. Kongres odbył się 8 czerwca br. w Ministerstwie Rozwoju. Jego organizatorem była Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, a współorganizatorami: Fundacja Przyjaciółka oraz miasto stołeczne Warszawa. Partnerem wydarzenia była Fundacja EY. Natomiast patronat honorowy sprawowali: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Minister Sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Tradycyjnie już kongres był okazją do wręczenia wyróżnień dla najlepszych samorządów i rodziców zastępczych. Po raz trzeci Koalicja na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej przyznała wyróżnienia dla powiatów. W tym roku, ze względu na piąty – jubileuszowy Kongres i równocześnie pięć pełnych lat realizacji przepisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej Koalicja przyznała wyróżnienia tym samorządom, które według niej od pięciu lat konsekwentnie wspierają rozwój rodzinnej opieki zastępczej.

Niezmiernie cieszy fakt, że wyróżnienie „Za 5 lat konsekwentnego wspierania rozwoju rodzinnej opieki zastępczej” otrzymał Powiat Kępiński oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie.

Wyróżnienia otrzymali również:

• miasto Gdynia i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni,
  • powiat kędzierzyńsko – kozielski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie – Koźlu,
  • miasto Kielce i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kielcach,
  • powiat krapkowicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krapkowicach,
  • powiat poznański i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu,
  • powiat szczecinecki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku,
  • miasto Sosnowiec i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

Nie znaleziono galerii.