28 Luty 2017

24 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbył się XIV Międzywojewódzki Turniej Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa MUKS „Czarni" przy ZSP Nr 1 w Kępnie. Organizatorami zawodów byli: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Czarni" przy ZSP Nr 1 w Kępnie, Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie i Rada Rodziców przy ZSP Nr 1 w Kępnie.

Do grodu Przemysława przyjechało sześć drużyn z ościennych województw:

• z województwa opolskiego Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce
  • z województwa łódzkiego Liceum Ogólnokształcące z Wieruszowa
  • z województwa śląskiego Uczniowski Klub Sportowy „Tygrysy” Krzepice
  • z województwa dolnośląskiego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Sycowa
  • z województwa wielkopolskiego gospodarze turnieju Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Czarni” przy ZSP nr 1 w Kępnie, który wystawił dwie reprezentacje.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Prezes MUKS „Czarni” Bogumiła Drobina. Wręczono pamiątkowe grawertony byłemu Prezesowi MUKS „Czarni” Zygmuntowi Nowackiemu i ustępującemu Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej MUKS „Czarni” Ryszardowi Garnerowi.

Spotkania rozegrano na dwóch salach gimnastycznych dzieląc drużyny na dwie grupy, gdzie rozegrano mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po trzech meczach grupowych wyłoniono drużyny, które rozegrały mecze półfinałowe: MUKS „Czarni” pokonali UKS „Tygrysy” Krzepice 2:0, a w drugim półfinale MGOKiS w Praszce pokonał gospodarzy turnieju 2:0. W meczu o piąte miejsce reprezentacja LO z Wieruszowa uległa 2:0 reprezentacji ZSP z Sycowa. W meczu o trzecie miejsce UKS „Tygrysy” z Krzepic zwyciężył MUKS „Czarni” 2:0. O pierwsze miejsce walczyli gospodarze turnieju MUKS „Czarni” z Miejsko-Gminny Ośrodkiem Kultury i Sportu w Praszce. Pierwszy i drugi set należał do gospodarzy, którzy wygrali 2:0 jak i wszystkie swoje spotkania w turnieju.

Pamiątkowe dyplomy, puchary i statuetki dla najlepszych siatkarzy oraz medale dla trzech najlepszych drużyn wręczyli w imieniu Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego i własnym Prezes MUKS „Czarni” Bogumiła Drobina i Wiceprezes Adam Kłodnicki.

Szczegółowe wyniki spotkania do pobrania w załączniku.

Nie znaleziono galerii.

kategoria: Powiązane pliki [1]