14 Grudzień 2017

XIX Powiatowy Festiwal Teatralny odbył się 12 grudnia 2017 roku w auli LO Nr I w Kępnie. Hasło tegorocznego konkursu to: „Inspiracje Janusza Głowackiego Nowym Jorkiem, antykiem, Szekspirem, Czechowem…”  W jury pracowały polonistki Aleksandra Kowalek, Maria Rachlak oraz Karina Zalesińska.

Obecni na Festiwalu byli: dyrektor ZSP Nr 1 Bogumiła Drobina, Marcin Wiśniewski oraz Dariusz Baranowski  ze Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe.

Najlepsza okazała się grupa z klasy II C LO. Zaprezentowała fragment „Polowania na karaluchy”. Bartek Wąsik z tej klasy uhonorowany został nagrodą za najlepszą rolę męską. Grupa otrzymała też złotą maskę, dzieło uczennicy klasy I D Martyny Wróbel. Jury przyznało trzy drugie  miejsca i trzy srebrne maski. Przypadły w udziale uczniom z klasy II B LO za „Antygonę w Nowym Jorku”, grupie z klasy I D również z LO za „Kopciucha”. Z tej klasy Nina Gruszka otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Drugie miejsce zajęli również uczniowie z ZSP Nr 1 za „Ostatniego ciecia”. Czas przeznaczony na obrady jury wypełnił występ Zuzanny Bonczol i Martyny Jagieniak z klasy I D. Dziewczyny swoim śpiewem przeniosły słuchających w krainę łagodności. Festiwal poprowadziła Julia Kozica z klasy I D, a o oprawę muzyczną imprezy zadbał Dawid Sodomski z klasy II A.

Nie znaleziono galerii.