19 Luty 2024
 Zarząd Powiatu Kępińskiego
  Uczestnicy Gali

25 lat Powiatu Kępińskiego

Wraz z początkiem 2024 roku samorządy powiatowe weszły w dwudziesty piąty rok swojego funkcjonowania.
Z punktu widzenia historii dwadzieścia pięć lat to niewiele, w przypadku powiatów czas ten oznacza długą
i pełną wyzwań drogę.

W piątkowe popołudnie 16 lutego z inicjatywy Zarządu Powiatu Kępińskiego odbyła się uroczysta gala wieńcząca ten jubileusz. Był czas na wspomnienia i refleksji oraz wręczenie pamiątkowych medali przygotowanych specjalnie na tę okazję. Uhonorowani zostali nimi: starostowie, wicestarostowie
i przewodniczący rad poszczególnych kadencji. Pamiątkowe medale otrzymali również włodarze siedmiu gmin tworzących nasz powiat, jako podziękowanie za owocną i pełną zrozumienia współpracę ukierunkowaną
na rozwój powiatu.

Tytułem ambasadora powiatu uhonorowana została Andżelika Możdżanowska w uznaniu jej aktywności
na rzecz Powiatu Kępińskiego.

Ważną grupą wśród wyróżnionych stanowili przedstawiciele służb w tym Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Kępnie oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Odznaką przyznaną przez Ministra Zdrowia odznaczony został Leszek Żebrowski - lekarz od ponad 50 lat związany z kępińskim szpitalem a dokładniej mówiąc z Oddziałem Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Grębaninie.

Odznaką wyróżniona została także poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska za jej zaangażowanie w zagadnienia związane z ochroną zdrowia.

w Kępnie.

Podziękowania popłynęły również do osób związanych z oświatą. W tej kategorii podziękowanie otrzymali: Zygmunt Nowacki - emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie oraz Andrzej Kowalczyk - emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie.

Należy nadmienić, że podziękowania skierowano również do firm, które na przestrzeni lat wspierały rozwój placówek oświatowych. W gronie wyróżnionych znalazły się firmy: BENIX, HK Piaski, Nowak Okucia Meblowe oraz gospodarstwo rolne Hieronima Głowika.

Jubileusz to wyrazy uznania dla organizacji pozarządowych aktywnie współpracujących z naszym powiatem.
W tym gronie znalazły się: Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski, Caritas Diecezji Kaliskiej, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Hufiec Kępno.

Rozwój powiatu to także działania podejmowane w obszarze kultury. Tu wyróżniono: Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej, Chór Powiatowy CON BRIO, Stowarzyszenie Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński
oraz regionalistę Mirosława Łapę. 25 lat Powiatu Kępińskiego to podziękowanie dla lokalnych mediów.

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie medali grupie pracowników Starostwa Powiatowego w Kępnie. Łączy ich wieloletnia praca na rzecz Powiatu Kępińskiego, w przypadku wielu z tych osób od początku działalności Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Zapraszamy Państwa do naszej fotogalerii, gdzie prześledzić można przebieg tej uroczystości: https://www.facebook.com/powiatkepno/posts/pfbid0QgqwEasSgUaKdnWjB3BvGrFfWketY2NZA9tKZhBphAUXf2jDshGkKKT7khgNM5asl