02 Kwiecień 2024
W trakcie wydarzenia
Nowy budynek Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie gotowy

W czwartek, 28 marca symbolicznie zakończono budowę nowej siedziby Oddziału Leczniczo – Rehabilitacyjnego w Grębaninie. Obiekt powstał nakładem blisko 26 milionów złotych.

Jego powstanie to efekt ogromnej determinacji w dążeniu do poprawy infrastruktury medycznej.

Przedsięwzięcie to możliwe było również do realizacji z uwagi na pozyskane środki zewnętrzne w kwocie niemal 17 milionów złotych. Nie bez znaczenia są również środki przekazane na ten cel przez samorządy gminne tworzące nasz powiat.

Gotowy obiekt w Grębaninie o powierzchni 1780,00 mkw oczekuje obecnie na wyposażenie w sprzęt medyczny i inne niezbędne elementy wyposażenia umożliwiające obsługę pacjentów i pełne wykorzystanie obiektu. Powiat Kępiński w ramach pozyskanej dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład prowadzi obecnie postępowanie przetargowe w tym zakresie.

Wraz z uruchomieniem nowej części oddziału, rozpocznie się remont dotychczas użytkowanego obiektu co będzie możliwe dzięki środkom w ramach kolejnych pozyskanych dofinansowań w ramach Programu Polski Ład.