do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia Aktualności gminne
31 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności gminne
 

Znakomicie spisali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie na Mistrzostwach Rejonu w Piłkę Siatkową. Podopieczni Michała Góreckiego byli największą niespodzianką zawodów, zajmując trzecie miejsce w rejonie kaliskim.

Na finał do Krotoszyna, który odbył się 20 marca 2017 roku przyjechało osiem najlepszych drużyn z rejonu kaliskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny, z których dwie najlepsze wychodziły do półfinałów. Uczniowie reprezentujący gminę Bralin i powiat kępiński trafili do grupy z ubiegłorocznymi mistrzami województwa – SP nr 7 Krotoszyn, a także z drużynami: SP nr 9 z Kalisza i SP nr 2 z Pleszewa. Drugą grupę tworzyły: SP nr 8 z Krotoszyna, SP Grabów, SP Stawiszyn i SP nr 18 Kalisza.

Po pasjonujących i wyrównanych pojedynkach chłopcom udało się wygrać dwa mecze grupowe, co dało drugie miejsce i awans do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale zawodów trafili na zwycięzcę drugiej grupy – SP nr 8 z Krotoszyna. Niestety, chłopcy z Krotoszyna okazali się mocniejsi. Trudno się dziwić, gdyż w Krotoszynie funkcjonuje od lat jedna z najlepszych w Polsce „Krotoszyńska Akademia Siatkówki”, która wchodzi w skład Siatkarskich Ośrodków Szkolnych działających na terenie całego kraju. Nic więc dziwnego, że w finale spotkały się dwie krotoszyńskie podstawówki, które będą reprezentować rejon Kalisz na finałach województwa wielkopolskiego.

Drużynę z Bralina czekał mecz o trzecie miejsce z SP nr 18 z Kalisza. Faworyzowani uczniowie z Kalisza na co dzień reprezentujący klub MUKS Grom Kalisz zaczęli bardzo mocno i szybko wygrali pierwszego seta. Jednak uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bralina pokazali duże umiejętności i wolę walki do samego końca i udało im się odwrócić losy spotkania. Chłopcy pokazali, że pomimo mniejszych możliwości rozwoju, można charakterem i walecznością o każdą piłkę wygrać nawet z teoretycznie mocniejszym przeciwnkiem, za co dostali duże brawa uznania od zgromadzonej na sali publiczności. Gratulujemy!!!

Na suksces zapracowali: Mateusz Antczak, Jakub Kula, Jakub Oziembłowski, Wojciech Zmyślony, Piotr Grzesiński, Witold Kuropka, Nikodem Myśliński, Mikołaj Kruszelnicki i Krystian Kłodnicki.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H