do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia Aktualności gminne
31 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności gminne
 

Spotkanie z udziałem członków zarządu i wielu zaproszonych gości odbyło się w poniedziałek, 27 marca w restauracji „Złoty Kłos” w Bralinie. Posiedzenie  rozpoczął zespół „Ale Babki”, który zaśpiewał kilka swoich najnowszych przebojów, wprawiając słuchaczy w wiosenny nastrój.

Przewodniczący oddziału Alojzy Leśniarek powitał wszystkich przybyłych gości  i podziękował za dotychczasową pracę i współpracę na rzecz seniorów z bralińskiego oddziału. W dowód uznania za pomoc, życzliwość, wsparcie i pracę specjalne podziękowania odebrali: Poseł RP Andżelika Możdżanowska, wicestarosta Powiatu Kępińskiego Grażyna Jany i radny Zenon Kasprzak; wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak; przewodniczący Oddziału Okręgowego Marian Kruk i członkowie zarządu: Aleksandra Rabiega i Irena Skowrońska; pracownicy urzędu gminy w Bralinie: Robert Kieruzal, Zbigniew Łatka, Sławomir Bąk i Justyna Świerczyńska; członkowie Prezydium Zarządu Oddziału Rejonowego: Mirosława Szudy, Lech Kaczmarek, Łucja Wieloch i Maria Dirbach; księża parafii bralińskiej ks. kan. Roman Krzyżaniak i ks. wikariusz Przemysław Kapała a także liczna grupa przyjaciół i sympatyków związku: Tadeusz Hojeński, Tadeusz Hanuszewicz, Małgorzata Kunz, Mariola Dziedziczak, Anna i Władysław Blabusiowie, Stanisław Szydlik oraz redaktor „ITP” Maria Łabuda.

Po tak sympatycznej części nastąpił najważniejszy moment posiedzenia. Zebrani wysłuchali bardzo obszernego sprawozdania z działalności zarządu w 2016 roku. Najwięcej miejsca poświęcono w nim wycieczkom jednodniowym i wczasom nad morzem i w górach. W 20 wyjazdach wzięło udział 843 członków bralińskiego oddziału i 214 przyjaciół i sympatyków związku. Największym powodzeniem cieszyły się wyjazdy do nadmorskich ośrodków wczasowych w Łazach, Pobierowie i Sianożętach. W czasie jednodniowych wycieczek seniorzy zwiedzili m.in. Kórnik, Rogalin, Wałbrzych i Książ. Na szczególne uznanie zasługuje działalność zarządów kół terenowych, których w gminie Bralin było 10, w gminie Baranów 4, a w gminie Rychtal 2. To społeczna praca i wielkie zaangażowanie wielu ludzi, jak podkreślił przewodniczący, mają największy wpływ na sukcesy bralińskiego oddziału rejonowego. W niektórych kołach seniorki zajmują się robótkami ręcznymi, inne przygotowują występy artystyczne, np. popisy wokalne, taneczne czy recytatorskie. Wszystkie zarządy w ubiegłym roku zorganizowały statutowe Dni Seniora i Inwalidy oraz szereg różnych imprez okolicznościowych, w których uczestniczyło ponad 2500 osób.

Na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu przedstawione też zostało szczegółowe sprawozdanie finansowe, którego dobre wyniki robiły wrażenie na gościach. Komisja Rewizyjna Oddziału wystąpiła z wnioskiem o udzielenie zarządowi absolutorium za 2016 rok, co spotkało się z jednogłośną aprobatą seniorów. Przewodniczący oddziału podziękował wszystkim, którzy wspierają działalność związku: przyjaciołom, sponsorom, strażakom, samorządom gminnym szczególnie z gminy Bralin. Na ręce wójta Romana Wojtysiaka przekazał wiele ciepłych słów podziękowania za różnorodną pomoc, życzliwość i wspieranie ciekawych inicjatyw seniorów z bralińskiego oddziału.

Na koniec grudnia 2016 roku oddział braliński liczył 890 członków. Choć zmniejszyła się ich liczba i trzeba było rozwiązać dwa najmniejsze koła, to działalność całego oddziału zasługuje na wiele słów uznania. I takie właśnie padały z ust gości, którzy nie tylko gratulowali sukcesów, ale podziwiali wielkie zaangażowanie zarządów kół, a przede wszystkim przewodniczącego Alojzego Leśniarka. Zaproszeni goście zapewniali o swojej pomocy i życzyli wszystkim zdrowia i wytrwałości w dalszej pracy na rzecz ludzi „złotego wieku”.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H