do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia Aktualności gminne
11 Kwiecień 2017
kategoria:
Aktualności gminne
 

Od 3 kwietnia 2017r. w gminie Bralin funkcjonuje mobilny system powiadamiania i ostrzegania. Mieszkańcy gminy, którzy wyrażą taką chęć, będą mogli nieodpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach, awariach wodociągowych na terenie gminy czy aktualnościach  oraz wydarzeniach kulturalnych.

Komunikator SISMS – bo tak nazywa się system – to rozwiązanie, które pozwala na informowanie mieszkańców o zagrożeniach, utrudnieniach, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy Bralin.

Rejestracja odbywa się na dwa sposoby. Posiadacze telefonów typu smartfon mogą pobrać odpowiednią bezpłatną aplikację o nazwie BLISKO komunikator SISMS z oficjalnych platform dystrybucyjnych (dla smartfonów z systemem Android lub iOS).

Od tej pory będą otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Gminy Bralin w postaci wiadomości SMS Cloud. Warto dodać, że za pomocą tego rozwiązania do wiadomości mogą zostać dołączone zdjęcia, filmy, pliki audio.

Drugi sposób rejestracji przeznaczony jest dla osób, które będą chciały otrzymywać powiadomienie w tradycyjny sposób, czyli SMS-em. Rejestracja będzie się odbywać przez wysłanie SMS-a o treści wybranego kodu rejestrującego lub przez dedykowaną stronę internetową.

Szczegółowe informacje już niebawem pojawią się w gazecie „Życie Gminy Bralin” oraz w przygotowywanych ulotkach, które trafią do zainteresowanych mieszkańców.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H