do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia Aktualności gminne
26 Kwiecień 2017
kategoria:
Aktualności gminne

Trwa kurs nauki pływania dla trzech grup trzecioklasistów z terenu gminy Bralin. Dzieci uczą się pływać od 1 marca. W każdą środę udają się autokarem do Namysłowa, gdzie na krytej pływalni Delfin w Namysłowie pod okiem instruktora i ratownika pobierają lekcje pływania i bezpiecznego zachowania w wodzie. Projekt zakończy się 10 maja br.

Uczestnicy zajęć odbędą łącznie 20 godzin lekcyjnych w wodzie, po dwie godziny jednocześnie. Opiekę nad grupami sprawują nauczyciele wychowawcy ze szkół w Bralinie i Nowej Wsi Książęcej. Autokar zabiera dzieci z Rynku w Bralinie i przystanku autobusowego w Nowej Wsi Książęcej i tu też przywozi po zakończeniu lekcji. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Możliwe to jest dzięki realizacji projektu „Umiem pływać” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz budżetu Gminy Bralin ze środków przeznaczonych na przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Z projektu mogli skorzystać wyłącznie uczniowie klas trzecich, takie było założenie programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” MSiT. Z nauki pływania korzysta 45 dzieci z terenu gminy Bralin, taki limit został nałożony przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, partnera wiodącego projektu. Instruktorzy pływania kurs rozpoczęli od ćwiczeń oswajających z wodą: zanurzania głowy, otwierania oczu pod wodą, ćwiczeń wydechowych i wypornościowych, potem przyszedł czas na naukę leżenia na wodzie, poślizgi i proste skoki do wody. Trzecia faza nauki obejmuje podstawowe ruchy napędowe kończyn dolnych do kraula na grzbiecie i piersiach z poprawnym wydechem, by pod koniec kursu poznać ruchy kończyn górnych do kraula na grzbiecie. Dzieci w trakcie kursu przechodzą cztery kolejne sprawdziany na stopnie: rybka, foka, nurek i delfinek.

Nad bezpieczeństwem dzieci w trakcie zbiórki przy szkole i w drodze przejazdu, zapewnienie opieki podczas przygotowania w przebieralni czuwali opiekunowie grup – nauczyciele oraz rodzice, którzy nieodpłatnie poświęcili swój czas, za co serdecznie dziękujemy. 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H