14 Grudzień 2009

Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego działający przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie jest czterogłosowym chórem mieszanym istniejącym od 1999 r. W jego skład wchodzą uczniowie szkoły, jej  absolwenci oraz osoby chcące czynnie obcować z muzyką. Obecnie w chórze śpiewa 55 osób w wieku od 10 do 18 lat. Dyrygentem licznego zespołu wokalnego   od 1999 r. jest mgr Ewa Olek – absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej  w Poznaniu.
Od początku swej artystycznej działalności chór aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Kępna i jego okolic. Każdego roku szkolnego daje wiele koncertów         z różnych okazji, m.in. uroczystości państwowych.
 W grudniu 2008 r. chór nagrał swoją pierwszą płytę pt. „Idzie kolęda, polska kolęda drogą, bezdrożem …”. Płyta została wydana z okazji obchodów 10-lecia Samorządu Powiatu Kępińskiego, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kępnie.
 11 grudnia  2009 r. w Kinie Sokolnia Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego działający przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. A. Tansmana w Kępnie obchodził swoje 10-lecie. Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Magdalena Michalczyk w swoim wystąpieniu ukazała drogę chóru od jego powstania do dnia dzisiejszego. Pani Dyrektor wskazała na duże zaangażowanie  jakie  w działalność Chóru włożyło Starostwo Powiatowe w Kępnie. Ciepłe słowa do wszystkich członków jak i absolwentów Chóru przekazała Opiekun Artystyczny Ewa Olek. Po licznych gratulacjach dokonano uroczystego nadania nazwy Chórowi – „Con Brio”
Po części oficjalnej odbył się Koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Chóru Powiatu Kępińskiego działającego przy kępińskiej Szkole Muzycznej pod batutą mgr Ewy Olek połączony z prezentacją jego działalności na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Wszyscy zebrani w kinie Sokolania byli pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych Chóru. Artyści wykonali min. Takie utwory jak: „O music” Lowell Mason, żywiołowe „Kum i kuma” Stanisława Moniuszki, „Ave maris Stella” Marco Voli czy rewelacyjną interpretację melodii Afrykańskiej „Siyahamba”. Najwięcej wzruszeń dostarczyło jednak wykonanie „Gaude Mater” przez obecnych członków Chóru i jego absolwentów.