12 Grudzień 2018

Jubileusz 10-lecia obchodziła uroczyście we wtorek, 11 grudnia Lokalna Grupa Działania Wrota Wielkopolski. Podczas spotkania zaprezentowano najważniejsze dokonania minionej dekady.

W spotkaniu licznie uczestniczyli samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji społecznych i stowarzyszeń. Powiat Kępiński reprezentował starosta Robert Kieruzal.

W swoim wystąpieniu podkreślił on niezwykle istotną dla mieszkańców Powiatu Kępińskiego rolę LGD Wrota Wielkopolski.

Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski jest Lokalną Grupą Działania (LGD) działającą na obszarze gmin Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica. W swojej strukturze skupia zainteresowanych rozwojem regionu przedstawicieli trzech sektorów: publicznego (samorządy gmin, instytucje), gospodarczego (lokalni przedsiębiorcy, rolnicy), społecznego (lokalne organizacje i aktywne grupy mieszkańców).