29 Lipiec 2020
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka podczas przemówienia z okazji 100-lecia Komendy Powiatowej Policji w Kępnie
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka złożyła na ręce podinspektora Mirosława Józefiaka okolicznościowy list gratulacyjny
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka składa kwiaty pod pomnikiem
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Mateusz Lewek autor książki
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Mateusz Lewek autor książki "Granatowi Bohaterowie Ziemi Kępińskiej"
Wicestarosta Alicja Śniegocka podczas 100-lecia powołania Komendy Powiatowej Policji w Kępnie

W środę 29 lipca przed Komendą Powiatową Policji w Kępnie odbyły się uroczystości upamiętniające 100-lecie powołania tej jednostki.            Powiat Kępiński reprezentowała wicestarosta Alicja Śniegocka, która w imieniu Zarządu Powiatu Kępińskiego przekazała na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie podinspektora Mirosława Józefiaka okolicznościowy list gratulacyjny.

Obchody rozpoczęły się od uroczystego apelu połączonego z wręczeniem odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Integralną częścią obchodów było także otwarcie wystawy historycznej i prezentacja książki „Granatowi Bohaterowie Ziemi Kępińskiej”.               Oba te elementy dokumentują losy policjantów Policji Państwowej II RP związanych z naszym powiatem, więźniów obozu w Ostaszkowie, pomordowanych w marcu 1940 roku w Miednoje.

Autorem wspomnianej wyżej publikacji jest Mateusz Lewek- policjant Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Wystawa i książka to elementy projektu „Policyjna lekcja historii Ziemi Kępińskiej” dofinansowanego ze środków Powiatu Kępińskiego.

Wystawa od początku lipca jest dostępna dla zwiedzających na kępińskim rynku.