04 Czerwiec 2021
 pomnik śp. Henryka Tyszkiewicza
 pomnik śp. Jerzego Woźniaka
4 czerwca przypada 32. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów. Wybory parlamentarne w Polsce przeprowadzone 4 i 18 czerwca 1989 na zasadach uzgodnionych w trakcie rozmów Okrągłego Stołu.
Starosta Robert Kieruzal wspólnie z wicestarosta Alicją Śniegocką oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolantą Jędrecką oddali cześć mieszkańcom Kępna, którym bliskie sercu były idee wolności i solidarności, a którzy aktywnie zapisali się w historii tego czasu.
Na kępińskim cmentarzu włodarze powiatu złożyli kwiaty na grobach śp. Henryka Tyszkiewicza działacz katolicki, zastępcy Przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Kępnie oraz śp. Jerzego Woźniaka Przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Kępnie.