31 Marzec 2021
SPZOZ w Kępnie otrzymał 5,5 miliona złotych. Przebudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przebudowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Noworodkowego oraz przebudowa traktu porodowego

Powiat Kępiński otrzymał dofinansowanie w ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił listę podmiotów, którym przyznano dofinansowanie               w ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym gronie znalazł się także Powiat Kępiński z wnioskiem na przebudowę Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przebudowę Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Noworodkowego oraz przebudowę traktu porodowego otrzymał do 5,5 miliona dofinansowania.

To ogromny sukces, bo w gronie podmiotów dofinansowanych z naszego powiatu znalazł się tylko ten jeden wniosek – informuje Starosta Kępiński  Robert Kieruzal.

Opracowanie i złożenie wniosku to wspólna inicjatywa Zarządu Powiatu Kępińskiego , który jednomyślnie od początku typował tę inwestycję do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W tym miejscu chciałbym w imieniu Zarządu Powiatu Kępińskiego podziękować Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu za przyznane dofinansowanie, a także parlamentarzystom za wspieranie tej inicjatywy, w tym przede wszystkim Andżelice Możdżanowskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego za determinację i wsparcie tego projektu – dodaje Starosta Kępiński Robert Kieruzal.